Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na seminarium pt. Rule of law and independent judiciary: Major challenges for Ukraine and Poland in the context of European Union integration, 27.10.2023 r.

Po przerwie wakacyjnej i wyborach pozwalających z nadzieją patrzeć w przyszłość, wracamy w Centrum Interdyscyplinarnych Studiów Konstytucyjnych UJ do naszych cyklicznych seminariów, na które już teraz bardzo serdecznie Państwa zapraszamy.

W tym roku nasze spotkania rozpoczniemy od seminarium inaugurującego projekt polsko-ukraiński pt. "Rule of law and independent judiciary: Major challenges for Ukraine and Poland in the context of European Union integration", który finansowany jest ze środków Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Prof. dr hab. Monika Florczak-Wątor wraz z prof. Kristiną Trykhlib z Narodowego Uniwersytetu Prawniczego w Charkowie inicjują wspólną dyskusję polskiego i ukraińskiego środowiska naukowego wokół ważnych dla Polski i Ukrainy problemów praworządności i niezależności sądownictwa. Więcej na temat tego projektu można przeczytać na stronie FNP.

Zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniach w ramach tego projektu, a pierwszym z nich jest właśnie anglojęzyczne seminarium inaugurujące, które odbędzie się online w piątek 27.10.2023 r. o godz. 17. Główne problemy reform sądownictwa przeprowadzonych w ostatnich latach w obu krajach przedstawią zaproszeni przez nas wybitni konstytucjonaliści - prof. Piotr Mikuli oraz prof. Mykhailo Savchyn.

Zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. Link do spotkania zostanie przesłany rano w dniu seminarium.

Program seminarium w języku angielskim