Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zaproszenie na seminarium: "Jak wybierać sędziów TK, by zagwarantować ich niezależność i niezawisłość?"

Zapraszamy na kolejne seminarium Centrum Interdyscyplinarnych Studiów Konstytucyjnych UJ z cyklu seminariów dotyczących reformy TK pt. "Jak wybierać sędziów TK, by zagwarantować ich niezależność i niezawisłość?"
 
Seminarium rozpocznie się w piątek 24.03.2023 r. o godz. 15.
Program wydarzenia:
 
Rozwiązania dotyczące wyboru sędziów TK zawarte w projekcie ustawy o TK przygotowanym przez Zespół Ekspertów Prawnych Fundacji im. Stefana Batorego zaprezentuje Łukasz Bojarski, członek Zespołu. Następnie wnioski z badań komparatystycznych dotyczących wyboru sędziów konstytucyjnych w wybranych państwach europejskich przedstawią dr Anna Chmielarz-Grochal i dr Jarosław Sułkowski, redaktorzy pracy zbiorowej poświęconej temu zagadnieniu. Komentarze wprowadzające do dyskusji wygłoszą natomiast sędziowie TK w stanie spoczynku: prof. Andrzej Zoll, prof. Leszek Garlicki oraz prof. Mirosław Granat. Seminarium będzie moderować oraz dokona jego podsumowania prof. dr hab. Monika Florczak-Wątor - kierownik CISK UJ.
 
Seminarium odbędzie się w Centrum Dydaktycznym WPiA UJ przy ul. Krupniczej 33a, sala 109. Będzie również możliwość dołączenia online.
 
Zapraszamy do rejestracji pod poniższym linkiem (rejestracja otwarta do 23.03 godz. 20:00):

https://forms.office.com/e/jgvhxbFFwv

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapraszamy na seminaria CISK!

Sala Audytoryjna - Pałac Larischa

Zachęcamy do zapisania się do naszej listy mailingowej z powiadomieniami o nadchodzących seminariach. Informacje te znajdują się także w aktualnościach. Relacje z poprzednich seminariów znajdują się tutaj.

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum Interdyscyplinarnych Studiów Konstytucyjnych jest samodzielną jednostką organizacyjną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego utworzoną przez Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego na mocy zarządzenia nr 17 z dnia 30 stycznia 2020 r.

Celem działania Centrum jest inicjowanie, organizowanie i koordynowanie różnych form aktywności naukowej w zakresie interdyscyplinarnych badań naukowych dotyczących prawa konstytucyjnego, prawa europejskiego, teorii legislacji, teorii prawa oraz konstytucyjnego państwa prawa.

Centrum prowadzi również działalność edukacyjną i ekspercką.